Pielgrzymka do Ziemi Świętej

top feature image

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

PIELGRZYMKA  DO  ZIEMI  ŚWIĘTEJ

POWRÓT  DO  ŹRÓDEŁ,16- 25 PAŹDZIERNIKA 2019

Pielgrzymka „POWRÓT DO ŹRÓDEŁ”

to powrót do źródeł naszej wiary, to powrót do Słowa Bożego, historii oraz miejsc związanych z życiem i Dziełem Zbawczym naszego Pana, Jezusa Chrystusa. “Powrót do Źródeł” to wyprawa do Ziemi Świętej- ziemi Obietnicy i jej Wypełnienia. Zaproszenie do naszej inicjatywy skierowane jest do Polaków mieszkających w Edynburgu i nie tylko, jednak w pierwszej kolejności do osób pragnących „czegoś więcej”, czyli takich, które oprócz zwykłego zwiedzania pragną przeżycia rekolekcji w ojczyźnie Jezusa, oraz rzetelnego pogłębienia wiedzy biblijnej, historycznej i archeologicznej. Pielgrzymka ta jest nie tylko samym zwiedzaniem Miejsc Świętych ale swoistym studium naszych źródeł, czyli Pisma Świętego (w miejscach gdzie było ono redagowanie), historii narodu wybranego oraz Kościoła a także śladów archeologicznych, które to potwierdzają prawdziwość zdarzeń zbawczych. A jest co odkrywać, gdyż nie bez powodu Ziemia Święta nazywana jest „Piątą Ewangelią”.

Nieco o idei

Pomysł organizowania tego typu wypraw do Ziemi Świętej zrodził się z osobistego doświadczenia wieloletniego zamieszkiwania lub odwiedzania tej ziemi przez organizatorów oraz chęci podzielenia się tym doświadczeniem z innymi, gdyż ważne i owocne dla głębszej świadomości przeżywania wiary i dla świadectwa jest poznanie jej źródeł. Dobrze, by każdy, kto jest zaproszony do pielgrzymki miał pewne zaplecze merytoryczne, przez studium Słowa Bożego, oraz formację w jakiejś wspólnocie Kościoła. Jednak jeśli ktoś doświadcza pewnego braku formacji, to dobra wiadomość jest taka, że jest to wspaniała okazja aby nabyć wiedzy i doświadczenia wiary w miejscach świętych..

Zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania jest zaproszeniem do pójścia o krok dalej i sięgnięcia głębiej. Pragniemy być alternatywą wśród ofert pielgrzymkowych tworząc takiego rodzaju wyprawy, które odpowiadałyby oczekiwaniom przeżycia rekolekcji oraz studium Dzieła Zbawienia. Chcemy w ten sposób zapewnić formację oraz przeżyć ten czas razem, wspólnie uwielbiając Pana na Jego ziemskich szlakach.

Ten czas pielgrzymowania, będzie podzielony na 4 etapy:

1. Zapowiedź – Wprowadzenie: Prehistoria Ziemi Obiecanej, Protoewangelia, Przymierze, wędrówka przez pustynię, wejście do Ziemi Obiecanej, prorocy, obietnica nadejścia Mesjasza.

2.   Działalność Mistrza – Galilea i Samaria a w nich: Góra Karmel, Nazaret wraz ze Zwiastowaniem Maryi, Kana Galilejska, basen Jeziora Genezaret:  Góra Błogosławieństw; działalność Jezusa: powołanie uczniów, głoszenie, cuda Mistrza, zapowiedź Zbawczej Męki.

3.   Stary Testament – Przejście przez historię ST’u jako przygotowania na przyjście Mesjasza. Skała Moria- Twierdza Jebuzytów- Miasto Dawida- Święte Świętych; Plac Świątynny; Stara Jerozolima; Basen Morza Martwego: Ein Geddi- miejsce schronienia  Dawida przed Saulem, Masada- ostatni bastion Zelotów, Qumran- wspólnota Esseńczyków i najstarsze zwoje Pisma.

4.  Czas Paschy – Agnus Dei- Jan Chrzciciel: Ein Karem- miejsce narodzenia prekursora Jezusa, Even Sappir- pustkowie poprzednika Mesjasza; Betlejem- Pole Pasterzy, Bazylika: grota narodzenia Jezusa, Grota Mleczna- tymczasowy dom Maryi i Józefa; Droga Palmowa- z Betfage do Jerozolimy przez Górę Oliwną; Syjon- wieczernik; Dom Kajfasza; nocne czuwanie w ogrodzie Getsemani; Droga Krzyżowa; Golgota; Grób Pański- Miejsce Zmartwychwstania.

Dodatkowo: zwiedzenie synagog, kościołów różnych obrządków i wyznań, spotkania z ciekawymi ludźmi żyjącymi w miejscach świętych, poznanie świąt i zwyczajów dzisiejszego judaizmu oraz podstawy i historia islamu. 

Zapraszamy na czas naszego spotkania z Panem w Jego ziemskiej ojczyźnie, na czas modlitwy a także na czas wspólnego trwania we wspólnocie, umacniania się w wierze oraz pójścia drogą uczniów Jezusa na wzór apostołów.

        Świadczenia: 

 • podróż Polskimi Liniami Lotniczymi LOT
 • podróżowanie przez czas pielgrzymki wygodnym, klimatyzowanym autobusem

–   zakwaterowanie w hotelach w Nazarecie, Jerycho, Betlejem oraz Jerozolimie

 • nocleg w hotelu w Jerozolimie blisko Starego Miasta (Ściana Płaczu, Golgota i Grób Pański, Mea Sharim- ortodoksyjna dzielnica żydowska)
 • oprowadzenie przez wykwalifikowanego przewodnika- teologa, pasjonata archeologii Ziemi Świętej, absolwenta Studium Theologicum Jerosolymitanum
 • opieka miejscowego pilota

–   opieka duszpasterska oraz nauki rekolekcyjne księdza katolickiego

–   zapewnienie wszystkich wejść do obiektów zwiedzania

 • ubezpieczenie turystyczne
 • wyjazd objęty gwarancją ubezpieczeniową
 • bezpłatne vi-fi w hotelach
 • gadżety- czapka i mapa
 • zestaw słuchawkowy dla odsłuchu przewodnika

Termin pielgrzymki:

       16-25 października 2019 

Wylot:  16 października, godz. 22.55 z lotniska Fryderyka Chopina w Warszawie (przylot na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie, godz. 03.45)

Powrót: 25 października, godz. 08.00 na lotnisko Fryderyka Chopina w Warszawie (wylot z lotniska Ben Guriona w Tel Avivie, godz. 05.05).

Koszt: 

4300 PLN (£ 870) + 150 $ (kwota w $ przeznaczona na napiwki w Izraelu).Koszt może ulec nieznacznej zmianie, przez uwarunkowanie względem kursu dolara. (Większość usług w Izraelu podawana jest w dolarach, co przez dużą zmianę kursu powoduje nieznaczne zmiany ceny. Część kosztów (w Izraelu) pokrywana jest w walucie izraelskiej (NIS) a część po stronie polskiej w złotówkach (PLN), co przez zmiany kursów tych walut także może powodować nieznaczne zmiany). Koszt pielgrzymki może ulec zmianie na korzyść, przy ewentualnym spadku wartości zagranicznych walut. Cena powyżej, podana jest w funtach dla lepszego rozeznania, po przeliczeniu kosztów usług podanych w dolarach. Zapłata, będzie wymagała uiszczenia opłat w złotówkach lub funtach brytyjskich. Płatność w funtach lub złotówkach odbywać się będzie przelewem w ratach natomiast dolarowa (150$) w jednorazowej wpłacie w dniu przylotu do Izraela. Ostatnie przeliczenie względem kursu dolara odbędzie się na 30 dni przed odlotem, przed spłatą ostatniej raty. 

Warunki uczestnictwa: 

 • pełnoletniość lub posiadanie pełnoletniego opiekuna
 • ważny paszport
 • wpłata zaliczki £ 250 do dnia 19 kwietnia 2019 
 • zaakceptowanie i podpisanie regulaminu- umowy

Zapisy:

     Jeśli pragniesz być uczestnikiem pielgrzymki, napisz na adres e-mail:

marcin.gmiat@gmail.com        lub   kruk.pawel0.gmail.com

Otrzymasz wtedy treść regulaminu- umowy, program pielgrzymki, umowę ubezpieczenia, numer konta dla wpłaty „wpisowego”, oraz  uzyskasz szczegółowe informacje. 

Zapraszamy i pozdrawiamy ! 

Biuro Pielgrzymkowe Marcin Gmiąt SILOAM

oraz

Biuro Pielgrzymkowe MARIDEO- No Limit Travel

Comments are closed.